Wiosenne Targi Pracy
(16.04.2014)

Kolejna edycja Wiosennych Targów Pracy - za nami. Organizatorem wydarzenia był Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy wraz ze Świdnicką - Sudecką Izbą Przemysłowo -Handlową. Powiatowy Urząd Pracy zaprosił 18 wystawców - pracodawców, którym z tego miejsca dziękujemy za udział oraz za przygotowanie blisko 500 miejsc pracy.

W tym roku gościliśmy: TRENKWALDER, WKU KŁODZKO, OHP, SIPH, DAICEL SAFETY SYSTEM EUROPE, ELECTROLUX , NIFCO, EUROPE DIRECT, EURES, MSLiT Wrocław, MAXPOWER, MANPOWER, IMPEL CLEANING, ATERIMA MED, EXPERUM HR, POLLUX , ADECCO, PROMEDICA 24. W czasie trwania targów od godziny 10.00 do godziny 13.00 odwiedziło nas blisko 400 osób szukających pracy. Wiosenna oferta zatrudnieniowa była bardzo szeroka, od stanowisk pracowników produkcji, monterów, magazynierów, tłoczarzy, szwaczek, pracowników porządkowych, opiekunów osób starszych, po kierunki inżynierskie oraz informatyczne. Osoby zainteresowane pracą korzystały z możliwości bezpośredniej rozmowy z pracodawcą. Kandydaci chętnie składali swoje CV, wypełniali kwestionariusze rekrutacyjne co cieszyło pracodawców poszukujących kandydatów do pracy. Na Wiosennych Targach Pracy można było także zapoznać się z ofertą bezpiecznych wyjazdów zagranicznych dzięki usłudze Europejskiego Pośrednictwa Pracy - EURES oraz zadać pytanie na każdy temat dotyczący Unii Europejskiej, według deklaracji przedstawiciela - Punktu Informacji Europejskiej EUROPA DIRECT - nie zostanie ono bez odpowiedzi. Nie zabrakło również stoiska Inkubatora Przedsiębiorczości Regionu Sudeckiego - ułatwiającego postawienie pierwszych kroków w biznesie i w gospodarczej rzeczywistości świdniczanom i mieszkańcom powiatu świdnickiego.

Zespół CAZ