Jubileuszowe Tradycje Stołu Wielkanocnego
(15.04.2014)

W minioną niedzielę, w hali sportowej w Marcinowicach, mogliśmy skosztować wielkanocnych pyszności - słodkich wypieków, jajek przyrządzonych na rozmaite sposoby, zupy chrzanowej czy swojskiego wyrobu nalewek.

Tegoroczne Tradycje Stołu, wpisane na stałe w kalendarz powiatowych imprez, przyciągnęły całe rodziny. Odwiedzający mogli podpatrzeć jak przygotować wielkanocną potrawę oraz jak ją efektownie zaprezentować na świątecznym stole. Można było wysłuchać tradycyjnych przepisów prezentowanych wprost ze sceny i zaopatrzyć się w ręcznie robione ozdoby wielkanocne. Wiele z nich to prawdziwe arcydzieła sztuki plastycznej.

Uroczystość otworzył Starosta Świdnicki wraz z Wójtem Gminy Marcinowice. Cieszę się, że Tradycje Stołu Wielkanocnego cieszą się taką popularnością. Myślę, że każdy znajdzie tu dzisiaj coś dla siebie a zapach wielkanocnych potraw wprowadzi w świąteczny nastrój nas wszystkich. W tym roku przybyli do nas goście z partnerskiego Powiatu Łowickiego i Kartuskiego. Mamy więc kolejną okazję, by poznać ich tradycje - mówił Starosta Powiatu Świdnickiego Zygmunt Worsa i złożył wszystkim przybyłym życzenia.

Powiat Świdnicki na obchodach reprezentowali Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa, Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska oraz Etatowy Członek Zarządy Powiatu Sabina Cebula.