XII Powiatowy Konkurs Matematyczny
(14.04.2014)

XII Powiatowy Konkurs Matematyczny odbył się 10 kwietnia 2014 w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Po raz kolejny ZSM gościł u siebie 30 najlepszych matematyków z liceów i techników całego powiatu świdnickiego.

Konkurs ten jest jednocześnie pierwszym etapem Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego zapoczątkowanego w naszym powiecie, dla powiatów partnerskich: kartuskiego, łowickiego, tatrzańskiego i świdnickiego. W tym roku zwycięskie drużyny z tych powiatów spotkają się w czerwcu na etapie finałowym w Zakopanem.

Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Świdnicki, p. Zygmunt Worsa.

Wśród wszystkich uczestników konkursu najlepszym i najbieglejszym matematykiem okazała się Justyna Kloc z II LO w Świdnicy, na drugim miejscu uplasował się Adam Budziak z LO w Świebodzicach, trzecie miejsce zajęli ex-equo Wojciech Dase z I LO w Świdnicy oraz Sławomir Czerniak i Paweł Mroczek z II LO w Świdnicy.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w konkursie międzypowiatowym w Zakopanem!