Badania dla członków związków kombatanckich
(07.04.2014)

Blisko 60 osób, członków Związków Kombatanckich i Żołnierskich Ziemi Świdnickiej, zostanie objętych profilaktycznymi badaniami przeprowadzonymi w Szpitalu Latawiec a finansowanymi przez Powiat Świdnicki. To kolejna inicjatywa powiatu skierowana na pomoc kombatantom z naszego regionu. Na początku roku ufundowaliśmy paczki noworoczne dla najbardziej potrzebujących oraz zorganizowaliśmy spotkanie opłatkowe dla członków i sympatyków związków kombatanckich.

Tym razem przyszła pora na konkretniejsze działania – wyjaśnia Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska. Od końca kwietnia do końca czerwca grupa najbardziej potrzebujących kombatantów przejdzie specjalistyczna badania, w skład których wejdzie między innymi: morfologia z rozmazem, ogólne badanie moczu, badanie mocznika, kreatyniny, cholesterolu i trójglicerydów, glukozy oraz badania okulistyczne i USG jamy brzusznej. Wiemy, że 60 osób to nie wszyscy potrzebujący, jednak mamy nadzieję, że akcja ta zostanie powtórzona w roku następnym. Szczególnie zależy nam na objęciu opieką tej grupy seniorów, gdyż zdajemy sobie sprawę, że akurat oni przypłacili zdrowiem walkę o wolną i niepodległą Polskę. Niech te drobne gesty będą podziękowaniem za ich pełne poświęcenia życie, abyśmy dzisiaj mogli cieszyć się wolnością – dodaje Wicestarosta Alicja Synowska.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy