Podpisanie porozumienia w sprawie budowy pogotowia
(03.04.2014)

Dzisiejszy dzień to kolejny krok na drodze do budowy nowej siedziby pogotowia, chyba najważniejszej inwestycji przeprowadzanej w Powiecie Świdnickim w ostatnich latach. Inwestycji na tyle ważnej i potrzebnej, gdyż dotyczyć będzie ona zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców naszego powiatu – tak powitała przybyłych na spotkanie Wójta, Burmistrzów i Prezydenta z terenu Powiatu Świdnickiego Wicestarosta Alicja Synowska.

Podpisanie porozumienia w sprawie realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa siedziby Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy” pomiędzy Powiatem Świdnickim a: Gminą Miasto Świdnicy, Gminą Wiejską Świdnica, Gminą Miasto Świebodzice, Gminą Strzegom, Gminą Jaworzyna Śląska, Gminą Dobromierz i Gminą Strzegom to przykład doskonałej współpracy pomiędzy samorządami naszego powiatu. Dzięki niemu zapewniona zostanie jeszcze lepsza pomoc w zakresie ratownictwa medycznego dla mieszkańców gmin i całego Powiatu Świdnickiego. Dziękuję z tego miejsca władzom samorządowym za pomoc, wkład finansowy i współpracę w sprawnym przeprowadzeniu tej ważnej inwestycji. Każdy kto był w aktualnej siedzibie pogotowia ratunkowego doskonale wie jak pilnie potrzebujemy nowej stacji – mówił Zastępca Dyrektora Pogotowia Ratunkowego Tomasz Derej. Inwestycja zakończyć się ma w listopadzie tego roku, a gotowa siedziba pogotowia ma być oddana do użytku w styczniu przyszłego roku.

W spotkaniu wzięli udział: Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa, Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska, Etatowy Członek Zarządu Sabina Cebula, Prezydent Miasta Świdnicy Wojciech Murdzek wraz ze Skarbnikiem Miasta Izabelą Niemczyk, Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, Wójt Dobromierza Jerzy Ulbin wraz ze Skarbnikiem Gminy Barbarą Zapałą, Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta wraz ze Skarbnikiem Gminy Lucyną Jurek oraz Zastępca Wójta Gminy Świdnica Zbigniew Kanicki.

O godzinie 12.00 nastąpiło oficjalne przekazanie inwestorowi placu budowy. W przekazaniu brali udział przedstawiciele głównego wykonawcy, inżynier kontraktu, kierownictwo Szpitala Latawiec i Pogotowia Ratunkowego, Wicestarosta Alicja Synowska oraz przedstawiciel Rady Powiatu Świdnickiego Przewodniczący Komisji Infrastruktury Technicznej i Rozwoju Bolesław Marciniszyn.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy