Powiatowy Konkurs "Arsenał pamięci"
(27.03.2014)

6 marca 2014 r. o godz. 10:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu "Arsenał pamięci". Konkurs poświęcony był lekturze szkolnej Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec". Organizatorem konkursu była Komenda Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Świdnicy, której Koordynatorem był komendant hufca Świdnica hm. Piotr Pamuła. W konkursie brała udział młodzież gimnazjalna z całego Powiatu Świdnickiego.

W kategorii gimnazjów I miejsce i nagrodę Wójta Gminy Dobromierz zdobyło Gimnazjum w Roztoce w składzie: Dagmara Dec, Kamil Bienias, Adrian Grabowiec, a opiekunem była Małgorzata Skowron. II miejsce przypadło Gimnazjum w Marcinowicach, w składzie: Weronika Berezak, Angelika Gazda i Wiktoria Moczurad, opiekunowie - Renata Konarska, Grażyna Synowska i Janusz Gaik. Nagrodę ufundował Wójt Gminy Marcinowice. III miejsce zdobyło Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, w składzie: Natalia Adamczewska, Alicja Grzeszczuk i Angelika Świeża, opiekun - Dorota Grzeszczuk. Nagrodę ufundował Wójt Gminy Świdnica.

W kategorii harcerskiej I miejsce i nagrodę Komendanta Hufca zdobyła 9 Świebodzicka Drużyna Wędrowniczna "Agrikola" w składzie: Kinga Sudor, Maja Skotnicka, Kamila Przybysz, drużynowy dh Ryszard Skotnicki, z opiekunem Haliną Serafin. II miejsce przypadło Świdnickiej Drużynie Starszoharcerskiej "Mafikeng" w składzie: Katarzyna Drochomirecka, Urszula Gorska, Magdalena Wyderka. Drużynowy pwd. Aleksandra Wilczyńska i opiekun Zbigniew Janus. Nagrodę ufundował kapelan świdnickich harcerzy. III miejsce zdobyła 10 Świdnicka Drużyna Harcerska "Mrówkojady" w składzie: Agata Krząstek, Jakub Bukowiec, Witold Kaptur, drużynowy hm. Andrzej Góralski. Nagrodę ufundował Starosta Powiatu Świdnickiego.

Nagrodę Prezydenta Świdnicy dla najlepszego gimnazjum świdnickiego zdobyło Gimnazjum nr 1 w Świdnicy w składzie: Konrad Kluza, Piotr Pawlik, Marek Pasternak, z opiekunem Renatą Grabowską oraz Gimnazjum nr 2 w Świdnicy w składzie: Aleksandra Taraban, Justyna Milcarz, Mateusz Basiak, opiekun - Teresa Rafałko. Nagrodę ufundował Starosta Powiatu Świdnickiego.

Nagrodę Burmistrza Strzegomia zdobyło Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu. Nagrodę Burmistrza Świebodzic zdobyło Gimnazjum Integracyjne w Świebodzicach. Dla I Społecznego Gimnazjum w Wałbrzychu nagrodę ufundowała Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Swoją obecnością konkurs zaszczycili również goście: Alicja Synowska - Wicestarosta Powiatu Świdnickiego, Wojciech Murdzek - Prezydent Świdnicy, Jerzy Guzik - Wójt Gminy Marcinowice, Zbigniew Janus i Krzysztof Jas - reprezentowali Wójta Gminy Świdnica, Adriana Lisowska - asystentka Poseł Izabeli Katarzyna Mrzygłockiej, Tadeusz Niedzielski - Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, przedstawiciel Burmistrza Świebodzic, Tadeusz Grabowski - radny Miasta Świdnicy. Przedstawiciele organizacji pozarządowych: Tadeusz Łyżwa, Marian Kowalik, Jan Traczyński, Karol Liwirski, hm. Teresa Słupianek.

Komenda Hufca ZHP w Świdnicy