AKTUALNO列I

Konkurs dla m這dych stra瘸k闚
(27.03.2014)

25 marca w Zespole Szk馧 Specjalnych w 安idnicy odby造 si Eliminacje Powiatowe Og鏊nopolskiego Turnieju Wiedzy Po瘸rniczej „M這dzie zapobiega po瘸rom”. To ju 37 edycja konkursu, kt鏎y ma zaznajomi z tematyk po瘸rnicz i zach璚i m這dzie do wst瘼owania w szeregi stra瘸k闚 ochotnik闚 – wyja郾ia Wicestarosta 安idnicki Alicja Synowska, kt鏎a jako Prezes Oddzia逝 Powiatowego w 安idnicy Zwi您ku OSP RP patronuje i wspiera powiatowe jednostki ochotnicze.

Uczestnicy podzieleni byli na 3 kategorie wiekowe: podstaw闚ki, gimnazja i szko造 ponadgimnazjalne. M這dzie rozwi您ywa豉 najpierw test wielokrotnego wyboru a p騧niej odpowiada豉 na pytania otwarte. Jak co roku, tak i teraz, pytania przygotowali i za sto貫m jury zasiedli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Pa雟twowej Stra篡 Po瘸rnej w 安idnicy. Do etapu wojew鏚zkiego zakwalifikowali si: Filip Tarka ze Szko造 Podstawowej w Dobromierzu, Kacper Kosowski z Gimnazjum nr 1 w 安idnicy oraz Mateusz Bortkiewicz z II Liceum Og鏊nokszta販帷ego w 安idnicy. Warto doda, 瞠 zwyci瞛ca etapu krajowego otrzyma indeks Szko造 G堯wnej S逝瘺y Po瘸rniczej w Warszawie.

|  do g鏎y  |