Bohaterowie czeskich bajek w bibliotece
(20.03.2014)

W dniu 12 marca 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz wyróżnionym w konkursie plastycznym pt. "Bohaterowie czeskich bajek: "Rumcajs", "Żwirek i Muchomorek", "Krecik", "Makowa Panienka".

Organizatorzy konkursu tj. Powiat Świdnicki i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy skupili swoją uwagę na najmłodszych mieszkańcach, a mianowicie adresatami konkursu były dzieci z przedszkoli Powiatu Świdnickiego. Celem konkursu było promowanie kultury czeskiej oraz zachęcenie dzieci do prezentowania swoich talentów plastycznych. Konkurs zorganizowany został w ramach mikroprojektu "Między Nami … Dni Czeskie w Powiecie Świdnickim, na którego realizację Powiat Świdnicki uzyskał dofinansowani z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013.

Nagrody najmłodszym uczestnikom konkursu wręczyła Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska.