Żywa lekcja historii
(13.03.2014)

W środę, w świdnickim kinie Cinema 3D, odbyła się kolejna „żywa lekcja historii”. Tym razem młodzież obejrzała najnowszy film Roberta Glińskiego „Kamienie na szaniec”. Przed projekcją zgromadzeni uczniowie oraz przedstawiciele samorządowców i organizacji kombatanckich obejrzeli wystawę oraz inscenizację nawiązującą tematyką do wydarzeń przedstawionych w filmie.

Wręczono także nagrody dla zwycięzców konkursu recytatorskiego. Kamienie na szaniec to lektura, którą każdy młody człowiek powinien przeczytać aby uzmysłowić sobie jak ważne w życiu każdego z nich powinny być takie wartości jak honor, przyjaźń, poświęcenie i patriotyzm – mówiła ze sceny do zgromadzonej młodzieży Alicja Synowska Wicestarosta Świdnicki. To kolejna już inicjatywa IV Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy im. Orląt Lwowskich. Wcześniej młodzież oglądała projekcję pod tytułem „Syberiada Polska” w reżyserii Janusza Zaorskiego oraz „Wałęsa. Człowiek z nadziei” autorstwa Andrzeja Wajdy. Cieszy, że wartości patriotyczne i najnowsza historia Polski budzą zainteresowanie wśród naszej młodzieży. Liczymy także na kolejne „żywe lekcje historii” – podsumowuje Wicestarosta Alicja Synowska.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy