Dzień Kobiet w Teatrze
(10.03.2014)

Za nami kolejny, bo już VIII, Dzień Kobiet zorganizowany przez Ligę Kobiet Polskich, przy współudziale Powiatu Świdnickiego, Miasta i Gminy Świdnica oraz Świdnickiego Ośrodka Kultury oraz Galerii Świdnickiej. Tegoroczne obchody poświęcone były tematowi opieki nad osobami chorymi.

Temat opieki nad osobami przewlekle chorymi dotknie prędzej czy później każdą rodzinę. Poruszając tę kwestię próbujemy uczulić przybyłych, że chodź jest to temat trudny, należy o nim mówić, abyśmy wszyscy wiedzieli jak sobie z nim poradzić w momencie, gdy będziemy musieli zmierzyć się z nim osobiście – mówi Alicja Synowska Wicestarosta Świdnicki. Oprócz wykładu i filmu poświęconemu tematyce opieki nad chorymi, na przybyłe Panie czekali specjaliści, u których mogły one poddać się badaniom wzroku, słuchu, poziomu cukru i cholesterolu we krwi oraz zmierzyć sobie ciśnienie. Na chętne czekał również dietetyk, który udzielał fachowych porad w sprawach zdrowego i zrównoważonego odżywiania. Po dużej frekwencji widzimy, że podobne inicjatywy są pozytywnie odbierane wśród naszych Pań. Naszym zamierzeniem było, aby w tym dniu chociaż na chwilę wyszły one z domu, odeszły od swoich ról żon i matek i na te parę chwil zostały tylko i wyłącznie kobietami, którym należy się odrobina oddechu od codziennej gonitwy – podsumowuje wydarzenie Wicestarosta Alicja Synowska. Kulminacyjnym punktem obchodów był koncert zespołu Tango Ariel Ramirez Tango y Mas.
Oprócz Wicestarosty Świdnickiego Alicji Synowskiej powiat na obchodach reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Sołtys.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy