Święto siatkówki w Kasprowiczu
(10.02.2014)

I Liceum Ogólnokształcące od wielu lat organizuje turniej siatkówki mężczyzn - Puchar Kasprowicza, w którym biorą udział trzy największe świdnickie licea: I LO, II LO i III LO. Na początku była to impreza towarzysząca Dniom Patrona I LO, obecnie w kalendarzu szkolnym funkcjonuje jako osobne, znaczące dla środowiska sportowego wydarzenie. Cała sportowa zabawa polega na tym, że zawsze szkoły te prezentują bardzo zbliżony poziom gry i nigdy do końca nie wiadomo, kto zdobędzie główne trofeum.

W tym roku szkolnym to szczęście przypadło gospodarzom, którzy wygrali oba swoje mecze turniejowe i mogli się cieszyć z powtórnego tegorocznego sukcesu, gdyż wcześniej wygrali rozgrywki szkół, prowadone przez Powiatowy Szkolny Zwiazek Sportowy. Turniej zawsze wzbudza wiele emocji. Jako kibica i równoczesnie dyrektora szkoły, cieszy mnie postawa młodzieży, która zawsze prezentuje wysoki poziom, nie tylko ten czysto sportowy. Jest to na pewno zasługa specyfiki tej gry, gdzie zasady fair-play są mocno eksponowane, jak również samych zawodników i opiekunów reprezentcji, z którymi od wielu lat doskonale współpraujemy,. Dziękuję wszystkim za udział, sędziom, kibicom i zwyczajowo serdecznie zapraszam za rok - podsumował tegoroczny turniej dyrektor I LO, Robert Kaśkow.

Wyniki:

II LO-III LO 1:2 (25:27, 25:18, 13:15)
I LO- III LO 2:1 (25:27, 25:15, 15:10)
I LO - II LO 2:0 (25:17, 25:15)

Sędzia główny: Jerzy Schabowski

I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy