AKTUALNO列I

Wsparcie dla organizacji kombatanckich
(06.02.2014)

Powiat 安idnicki wspiera Organizacje Kombatanckie i 皋軟ierskie Ziemi 安idnickiej. W tym roku zakupione zosta造 paczki 篡wno軼iowe dla najstarszych i najbardziej potrzebuj帷ych cz這nk闚 zwi您k闚. Wsparcie to stanowi kolejny krok, w pomocy, kt鏎 postanowili鄉y skierowa do kombatant闚 z terenu powiatu i zrzeszonych w nieformalnym zwi您ku Organizacji Kombatanckich i 皋軟ierskich Ziemi 安idnickiej – m闚i Alicja Synowska Wicestarosta 安idnicki.

Zdajemy sobie spraw, 瞠 sytuacja niekt鏎ych cz這nk闚 tych zwi您k闚 jest bardzo trudna, w wi瘯szo軼i s to ludzi w podesz造m wieku, niekiedy ju 90 letni, w wi瘯szo軼i maj帷y problemy ze zdrowiem. Te symboliczne paczki 篡wno軼iowe maj za zadanie pom鏂 im w codziennym funkcjonowaniu i s elementem szerszych dzia豉, kt鏎e realizujemy - dodaje Wicestarosta. Jednym z element闚 pomocy, kt鏎 powiat kieruje do kombatant闚 jest coroczne spotkanie op豉tkowe, na kt鏎ym cz這nkowie zwi您k闚 spotykaj si z w豉dzami samorz康owymi, s逝瘺ami mundurowymi i duchowie雟twem z diecezji 鈍idnickiej. Wsp馧pracujemy tak瞠 z o鈔odkami zdrowia i szpitalami w kwestii dost瘼u naszych kombatant闚 do 鈍iadcze zdrowotnych. Jeste鄉y na etapie konstruowania specjalnego programu zdrowotnego adresowanego do kombatant闚 – m闚i Alicja Synowska.

Piotr D瑿ek
Rzecznik Prasowy