Klubik Mamy i Taty
(31.01.2014)

W środę,  22 stycznia br. odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Klubik Mamy i Taty. Tym razem rodzice dzieci w wieku do lat 6 poznali moc słowa, za którym kryją się takie metody wychowawcze jak pochwała opisowa. Rodzice dyskutowali o tym jak skutecznie chwalić dzieci, jaka jest różnica między oceną a docenianiem czy pochwałą. Przekonali się jak istotne w wychowywaniu dzieci są pozytywne komunikaty: „kocham Cię”, „wierzę w Ciebie”, „uda Ci się”.

Pamiętajmy - nie zepsujemy dziecka dobrymi słowami. Te słowa dadzą mu poczucie bezpieczeństwa, radość i siłę, by mogło przezwyciężać trudności, podnieść się po upadku i sięgnąć gwiazd.
Dołącz do Klubiku świadomych rodziców. Kolejne spotkanie odbędzie się 19 lutego br.
Poruszony zostanie temat: „Zabawy fundamentalne – zabawy są nauką”, w który wprowadzi rodziców psycholog Agnieszka Ulfik.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, warto wcześniej zgłosić chęć uczestnictwa.  Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: stowarzyszenie.adesse@wp.pl

Organizatorem i pomysłodawcą Klubiku  Mamy i Taty jest Stowarzyszenie ADESSE i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy. Spotkania odbywają się w ramach projektu „Bezpieczna więź fundamentem szczęścia,” który współfinansowany jest ze środków The Velux Foundations w ramach programu „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie