„Akcja zima” w Powiecie Świdnickim
(23.01.2014)

Do tej pory aura oszczędziła nam śnieżyc i zawiei. Jednak od wczoraj śnieg i oblodzenie dotarł na drogi Powiatu Świdnickiego. Jednak, jak zapewnia dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego Marek Olesiński, powiatowe służby są w gotowości już od listopada. Na całą „Akcję Zima” w sezonie 2013/2014 zgromadziliśmy przeszło 250 ton soli i 300 ton piasku.

Cały czas w gotowości czekają 3 samochody – pługopiaskarki oraz jeden ciągnik – wyjaśnia Marek Olesińskie Dyrektor SDPŚ. Ponadto rozstrzygnięty jest przetarg na zimowe utrzymanie dróg w przypadku gdyby warunki atmosferyczne nas przerosły. Wyłoniona w przetargu firma będzie wspomagać powiatowe służby przy odśnieżaniu dróg w Gminie Strzegom i Gminie Dobromierz – dodaje Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego. Niektórzy z utęsknieniem oczekiwali opadów śniegu dlatego dobrze wiedzieć, że służba drogowa trzyma rękę na pulsie.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy