Elektroniczny system dostępu do strzegomskiego LO oficjalnie otwarty
(23.01.2014)

System elektronicznego dostępu do szkoły w ramach projektu "Bezpieczna szkoła" obejmuje zestaw dotykowych czytników kart, wideodomofonów, kart dostępu oraz telewizora na bieżące informacje. Taki sprzęt został zainstalowany w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu. Całość projektu została sfinansowana przez BZWBK.

"Elektroniczny dostęp do szkoły w ramach projektu BZWBK "Bezpieczna szkoła" jest dopełnieniem naszego systemu bezpieczeństwa. Mamy już wewnętrzny i zewnętrzny monitoring, a teraz elektroniczne zabezpieczenia. To wszytko ma zwiększyć poczucie bezpieczeństwa naszych uczniów" - wyjaśnia dyr. Tomasz Marczak.

W środę (22.01.) o godz. 12.00 nastąpiło oficjalne otwarcie sytemu. W wydarzeniu uczestniczyli: Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa, Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, Etatowy Członek Zarządu Sabina Cebula, Przewodniczące Rady Rodziców Elżbieta Smyk, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego Stanisław Szelewa, dyrektor I oddziału BZWBK w Strzegomiu Iwona Wojciechowska oraz starszy doradca klienta BZWBK Lucyna Demkiewicz. Zaproszeni goście otrzymali złote karty dostępu do LO, dzięki którym, wraz z przedstawicielem SU Pawłem Bajdą i dyr. Tomaszem Marczakiem, przekroczyli ponownie próg szkoły.

Wydarzenie poprowadzili przedstawiciele SU: Kamila Sobkowiak i Bartłomiej Żmijewski, a uczestnikami uroczystości były klasy pierwsze i przedstawiciele klas drugich i trzecich.

Po oficjalnej części uroczystości uczniowie przystąpili do testowania systemu. Póki co czytniki kart wytrzymały napór młodzieńczej ciekawości.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu