Pogadanki o zdrowym żywieniu
(21.01.2014)

Wraz z nowym rokiem Powiat Świdnicki ponownie rozpoczął akcję profilaktyczną z zakresy zdrowego odżywiania, która przeprowadzona zostanie wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Do programu zaprosiliśmy placówki oświatowe podległe powiatowi.

Cała akcja polega na przeprowadzeniu szeregu spotkań z wykwalifikowanym dietetykiem, który w sposób łatwy i dostępny przekaże naszej młodzieży podstawy zasad zdrowego odżywiania – wyjaśnia Wicestarosta Alicja Synowska. Całość podzielona została na dwa etapy. Pierwszy etap obejmie okres od stycznia do czerwca, drugi zacznie się wraz z końcem wakacji i zakończy na koniec roku 2014. W tym okresie zamierzamy przeprowadzić około 100 spotkań, których tematyka zostanie dostosowana do profilu szkoły, potrzeb uczniów oraz sugestii dyrekcji – wyjaśnia Alicja Synowska. Program skierowany jest przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, lecz organizatorzy otwarci są na zaproszenia za szkół gimnazjalnych, dlatego dzisiejsze spotkanie odbyło się w Gimnazjum nr 4 na ulicy Jodłowej.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy