X Polonez Świdnicki
(16.01.2014)

16 stycznia na świdnickim rynku po raz dziesiąty maturzyści z Powiatu Świdnickiego uroczyście zatańczyli Poloneza. Tradycję tę zaszczepił na świdnickim gruncie Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy Krzysztof Anklewicz, i jak widać, z roku na rok przyciąga ona coraz więcej chętnych, zarówno tych do tańczenia, jak i tych do dopingowania.

Tak jak i w ubiegłych latach uczniów wspierali dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice i władze samorządowe, na czele z Prezydentem Wojciechem Murdzkiem i Starostą Zygmuntem Worsą, którzy poprowadzili orszak tańczącej młodzieży. Całość profesjonalnie zorganizował i poprowadził Wojciech Skiślewicz kierownik i choreograf zespołu „Krąg”, którego wspomagali członkowie zespołu. Warto dodać, że tego samego dnia, o tej samej godzinie, tańczono poloneza w partnerskich powiatach Powiatu Świdnickiego w Łowiczu, Kartuzach i Zakopanem. Oprócz Starosty na X Polonezie Świdnickim Powiat Świdnicki reprezentowali: Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska, Etatowy Członek Zarządu Sabina Cebula oraz Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Powiatu Władysław Gołębiowski.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy