AKTUALNOŚCI

 

 

  

Spotkania z Parlamentem Europejskim
(16.01.2014)


Nie będzie już tajemnic dla uczniów świdnickiego IV LO przy uranach wyborczych. W tegorocznych wyborach do europarlamentu będą mogli oddawać swoje głosy bardzo świadomie, szkoła wzięła bowiem udział w projekcie Spotkania z Parlamentem Europejskim.

– Cały dzień, od rana uczniowie spotykali się z członkami Fundacji Schumana, która realizuje projekt Spotkania z Parlamentem Europejskim, uczestniczyli w debatach, poznawali strukturę programu wyborczego, uczyli się co to są okręgi i byli na nie podzieleni. Powstała nawet specjalna gazetka dotycząca wyborów. Wszystko, by swoje głosy oddawać świadomie – mówi Joanna Szałek, zastępca dyrektora IV LO w Świdnicy. – Okazało się, że potrzeba na tego typu lekcje była wielka, ponieważ nasi uczniowie bardzo chętni wzięli udział w projekcie – dodaje. 

Świdnickie IV LO to jedyna szkoła w powiecie świdnickim i jedna z 18 w całym kraju, która zakwalifikowała się do udziału w projekcie Fundacji Schumana – Spotkania z Parlamentem Europejskim. Dodajmy, że w tegorocznych wyborach europarlamentarnych głosować będą mogli 17-latkowie. Cały projekt był skierowany do uczniów klas II i III.

IV Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

 


 

 |  do góry  |