Charytatywno - świąteczne rozgrywki
(27.12.2013)

22 grudnia, na hali sportowej osiedla Zawiszów, rozegrano I świąteczno – charytatywny turniej piłki nożnej zorganizowany przez Fundację Wspierania Sportu „Łączy nas Futbol”. W zmaganiach sportowych udział wzięły reprezentacje takich klubów jak: Zagłębie Lubin, Górnik Wałbrzych, Polonia Świdnica oraz drużyna złożona z gwiazd ekstraklasy oraz zaproszonych gości.

Zawodowców wspierały takie osobowości jak: Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa, Zastępca Prezydenta Ireneusz Pałac, eurodeputowany Piotr Borys, czy Mistrz Świata w rzucie młotem Paweł Fajdek. Nim zawodnicy rozpoczęli sportowe zmagania na ręce Piotra Borysa, który wsparł drużynę Zagłębia Lubin Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska złożyła pamiątkowy grawer z podziękowaniami za liczne akcje charytatywne przeprowadzane przez zawodników i działaczy klubu z Lubina. Dziękuję wam w imieniu dziesiątek, jak nie setek osób, które dzięki Waszemu wsparciu odzyskały wiarę w ludzką dobroć i mogły cieszyć się z pomocy i darów, którymi ich obdarowaliście. Swoją postawą pokazujecie, że duch sportu jest tak samo ważny na boisku jak i poza nim. Dziękuję Wam – mówiła Wicestarosta Alicja Synowska. W przerwach pomiędzy rozgrywkami organizatorzy przeprowadzali licytacje zgromadzonych przedmiotów, z których dochód przeznaczono na cele charytatywne. A było co licytować: koszulki z autografami zawodników Legii Warszawa, Cracovii, Wisły Kraków, Zagłębia Lubin czy Lecha Poznań cieszyły się sporym zainteresowanie wśród zgromadzonej publiczności. Największym zainteresowaniem wśród przybyły cieszyło się losowanie głównej nagrody, czyli trykotu reprezentacji Polski z autografem Roberta Lewandowskiego. Losami były w tym wypadku cegiełki, które były jednocześnie biletami wstępu na imprezę.
Cały dochód ze sprzedaży cegiełek oraz licytacji zostanie przeznaczony na wsparcie Domu Dziecka oraz Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Chata SKSK” w Świdnicy.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy