Gala Bożonarodzeniowa w Hotelu Red Baron
(23.12.2013)

W czwartek 19 grudnia 2013 r. po raz XIV uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych przygotowali niezwykłe, świąteczne spotkanie, podczas którego zaprezentowali swoje kulinarne umiejętności. Projekt edukacyjny Gale Bożonarodzeniowe realizowany jest w zespole szkół od 2000 roku. Został on opracowany przez nauczycieli przedmiotów zawodowych: Joannę Dudę i Sebastiana Krzywdę.

Gale stały się tradycją szkoły co wzbogaciło ofertę edukacyjną ZSH-T, każda miała inną myśl przewodnią. Tym razem uczniowie klasy trzeciej technikum organizacji usług gastronomicznych wykonali dania wg przepisu restauratorów z powiatu świdnickiego. Profesjonalną obsługę zapewnili uczniowie klasy trzeciej profilu kelner. Dekoracje stołów i sali zapewnili uczestnicy kursu florystycznego organizowanego przez ZSH-T. Nad całością przedsięwzięcia czuwali nauczyciele przedmiotów zawodowych: Joanna Duda, Emilia Młynarczuk, Ewa Rudownik, Sebastian Krzywda. Gala połączona była ze świątecznym spotkaniem z władzami gmin i pracownikami samorządowymi. Uroczystość rozpoczęli pani dyrektor Aldona Liszka i Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa. Życzenia złożyli biskup Ignacy Dec i ks. Waldemar Pytel, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Świdnicy, a całość uświetnił występ młodych wokalistów z III LO. Dzięki uprzejmości właścicieli Hotelu Red Baron Sylwii i Mirosława Toporkiewiczów Gala odbyła się w sali bankietowej hotelu.
Zespół Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Świdnicy