Przy wigilijnym stole
(20.12.2013)

18 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu było nastrojowo i świątecznie. Uczniowie wystawili przedstawienie jasełkowe pt. "Hej, pasterze!". Wystąpiła też schola działająca przy parafii św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu. "Nasze jasełka przygotowywaliśmy wspólnie ze scholką parafialną. To jest najlepszy sposób na integrację uczniów.

Zorganizowany był również konkurs na najciekawsze szopki bożonarodzeniowe. W ramach przygotowań uczestniczyliśmy również w parafialnych rekolekcjach adwentowych " - mówi Elżbieta Fornal, katechetka. Ks. prałat Marek Babuśka przybył z duszpasterskim błogosławieństwem, słodyczami dla dzieci oraz wigilijnym opłatkiem, którym dzieli się wszyscy, składając sobie życzenia. Na uroczystość przybyli rodzice oraz zaproszeni goście: Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska, Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego, Katarzyna Gołąbek Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy, Tomasz Marczak DYREKTOR Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, Sabina Kubacka kierownik WTZ, Irena Korytowska, Katarzyna Jurczyk, Stanisław Panek. Kolędowanie przy wigilijnej wieczerzy to jeden z najpiękniejszych motywów tradycji polskiej. Stół nie byłby tak pięknie przystrojony i bogaty, gdyby nie pomoc ze strony darczyńców, do których grona należą: Marek Wiktorowicz, firma "Kwarc", Irena Słomiany, Hanna Krosta, Rafał Kucharski, Jerzy Węgrzynowicz, sklep owocowo-warzywny - Agnieszka Kiełbowicz, sklep z wyrobami cukierniczymi - Agata Elster. W kuchcików przygotowujących świąteczne potrawy i ciasta zamienili się uczniowie, rodzice oraz nauczyciele: Elżbieta Ruszkiewicz, Urszula Konieczna. Przy lepieniu pierogów z kapustą i grzybami padł swoisty rekord szkolny: panie Leokadia Marczak i Halina Rzeszuto ulepiły ich ponad 400. "Chciałam, aby nasze spotkanie było wyjątkowe dla każdego, aby ten dzień był radosny, przebiegał w miłej atmosferze i wyśmienitym nastroju - mówi dyrektor szkoły Małgorzata Zaremba.

Wigilia to znakomita okazja, aby spędzić więcej czasu z rodziną i cieszyć się miłością, obdarowywać ciepłem i dobrym słowem. Powinniśmy doceniać obecność drugiego człowieka. W każdej chwili bądźmy pomocni, gdy ktoś będzie potrzebował wsparcia i serca. Niech gwiazda betlejemska prowadzi nas do tych, którzy pragną serdeczności, by z nadzieją i optymizmem patrzyli w przyszłość, niech ta gwiazda będzie źródłem światła oświetlającym naszą życiową drogę".

Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu