II Mikołajkowy Turniej Piłki Koszykowej Szkolnictwa Specjalnego
(17.12.2013)

6 grudnia b.r. na strzegomskiej Hali Sportowej OSIR zorganizowany został II Mikołajkowy Turniej Piłki Koszykowej. Odbył się dzięki dofinansowaniu ze Starostwa Powiatowego w Świdnicy w kwocie 600 zł oraz wsparciu ze strony darczyńcy Panu Henrykowi Podkówce - Dyrektorowi Stadniny Koni w Szymanowie, który ofiarował na ten cel 500 zł.

Turniejowi sędziował Pan Jerzy Majewski. W zawodach uczestniczyły 4 drużyny. Mecze były rozgrywane systemem "każdy z każdym". I miejsce wywalczyła drużyna gospodarzy z Zespołu Szkół Specjalnych w Strzegomiu, II miejsce SOSW z Dzierżoniowa, III miejsce - ZSS ze Świdnicy, IV miejsce - DPS ze Świebodzic. Najlepszym zawodnikiem okazał się Daniel Kretkowski z Gimnazjum Nr 3 w Strzegomiu. Serdeczne gratulacje! Koordynatorem i trenerem zwycięskiej drużyny jest Pani Marlena Pudło- Świdurska. Nagrody rzeczowe, dyplomy, puchary i medale dla uczestników wręczyła Pani Dyrektor ZSS w Strzegomiu Małgorzata Zaremba, Pani Sabina Cebula - etatowy członek Zarządu Powiatu Świdnickiego oraz Pan Dyrektor Grzegorz Luszawski. Był czas na drugie śniadanie, bułki i owoce, na spotkanie z Mikołajem, który obdarował dzieci i dorosłych słodyczami. Było dużo rywalizacji i czystej sportowej gry oraz dużo śmiechu.

Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu