20. akcja oddawania krwi przez młodzież Zespołu Szkół w Strzegomiu
(11.12.2013)

W dniu 6 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół w Strzegomiu odbyła się 20-ta jubileuszowa akcja oddawania krwi przez młodzież szkoły. Pomysł organizowania akcji w szkole, zrodził się podczas wyjazdu młodzieży do Wrocławia, gdzie na wrocławskim rynku, Mobilny Punkt Poboru Krwi przeprowadzał zbiórkę.

Zbyt duża kolejka chętnych i ograniczony czas, który mieli uczniowie naszej szkoły, sprawił, że z inicjatywy młodzieży nawiązaliśmy współpracę z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha oraz z Fundacją KREWNIACY.

Od 2008 r. organizujemy akcje i przez ten czas promujemy ideę honorowego krwiodawstwa. Nasze działania zostały wyróżnione na szczeblu Powiatu, wielokrotnie otrzymaliśmy podziękowania i medale Polskiego Czerwonego Krzyża „Twoja Krew Ratuje Życie” za promowanie krwiodawstwa i organizowanie zbiórek krwi. W czasie każdej akcji przyłączają się nowi dawcy, którzy często odliczają dni do uzyskania pełnoletniości i możliwości udziału w zbiórce. Od początku podjętej przez młodzież inicjatywy w naszym mieście promuje się honorowe krwiodawstwo i coraz więcej organizacji i instytucji podejmuje podobne działania. Mieszkańcy miasta nie muszą już dojeżdżać do Świdnicy, aby oddać krew, ale mogą wesprzeć jedną z akcji organizowanych w Strzegomiu. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom miasta i strzegomskiej młodzieży za wieloletni udział w akcjach, które przede wszystkim mają na celu ratowanie zdrowia i życia ludzkiego.

Zespół Szkół w Strzegomiu