Konkurs wiedzy o HIV i AIDS
(09.12.2013)

5 grudnia w Zespole Szkół nr 1 odbył się finał Rejonowego Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV i AIDS. Do konkursu przystąpiły dwu osobowe drużyny z 12 szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Świdnickiego. W sumie w szranki stanęło 24 uczniów. Pytania przygotował Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

Po przeliczeniu punktów jury ogłosiło wyniki. I miejsce zajęła Kuczyńska Małgorzata z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, II miejsce zajęła Mariola Osińska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu a III miejsce, po rozegraniu dogrywki, przyznano Alicji Szadziewskiej z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Konkurs ten wpisuje się w szereg akcji profilaktycznych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Cieszymy się z dużego zainteresowania oraz wysokiego poziomu wiedzy uczestników. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku chętnych będzie jeszcze więcej – podsumowuje konkurs Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy