Kolejne Dni Gór za nami
(03.12.2013)

W dniach 26 listopada – 1 grudnia odbywały się w Świdnicy XVIII Dni Gór. Cykliczna impreza związana z górami: turystyką, sportami górskimi, piosenką turystyczną, filmem górskim, wernisażami prac związanymi z tematyką górską. Pomysłodawcą i koordynatorem całego przedsięwzięcia jest znany polski himalaista Piotr Snopczyński oraz Świdnicki Ośrodek Kultury.

W ramach Dni Gór zorganizowano między innymi wernisaż prac Piotra Snopczyńskiego, projekcje filmów, konkurs piosenki turystycznej, koncert zespołu z Zakopanego oraz spotkania z ludźmi, którzy swoją pasję związali z górami. W ostatnim dniu zorganizowany został w hali sportowej w Witoszowie Dolnym zawody wspinaczkowe o Puchar Starosty Świdnickiego. Zawody obserwowała i nagrody wręczyła Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska. Cieszymy się wraz z organizatorami, że zawody przyciągnęły nie tylko wytrawnych z zaprawionych wspinaczy amatorów lecz także najmłodszych miłośników tego sportu. Po uczestnikach widzimy, że wspinaczka sportowa do doskonała forma aktywności fizycznej dla każdego, bez względu na wiek – komentowała zawody Alicja Synowska. Wraz z Wicestarostą nagrody wręczali organizator Piotr Snopczyński oraz znany polski himalaista, zdobywca ośmiotysięcznika Broad Peak zimą, Adam Bielecki.

Zestawienie wyników.

Kategoria Dzieci do lat 14 Dziewczynki