Uczeń z Zespołu Szkół w Strzegomiu "na podium" w Powiatowym Konkursie Turystycznym
(03.12.2013)

W piątek 29 listopada 2013 r. Rafał Mielczarek - uczeń klasy 2 Technikum Górnictwa Odkrywkowego w Zespole Szkół w Strzegomiu, wziął udział w tegorocznym konkursie powiatowym pn. „VII Powiatowy Konkurs Turystyczny – Polskie Góry Dziedzictwem Kulturowym – Góry Wałbrzyskie”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Hotelarsko - Turystycznych w Świdnicy.

Konkurs ten, podobnie jak w poprzednich latach, składał się z 2 części: pierwsza część teoretyczna, polegająca na rozwiązaniu testu z wiedzy o regionie oraz druga część (dot. tych uczniów, którzy „przeszli” do 2-go etapu) – przedstawienie przygotowanej prezentacji multimedialnej nt. w/w obszaru. Reprezentant Zespołu Szkół w Strzegomiu – Rafał Mielczarek (przygotowywany pod kierunkiem pani Renaty Dziurli) – zdobył III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego (na siedem uczestniczących szkół). Przypomnijmy - uczniowie z Zespołu Szkół po raz 5-ty z kolei zdobywają czołowe miejsce w tym konkursie - trzy razy miejsce pierwsze, raz drugie, a w tym roku trzecie - równie zaszczytne osiągnięcie. Gratulacje.

Renata Dziurla