Przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Modlęcin
(27.11.2013)

25 listopada oddano do użytku kolejny odcinek dróg powiatowych wyremontowanych w ramach ministerialnego programu napraw dróg zniszczonych przez powodzie i podtopienia. Tym razem remontu doczekał się półkilometrowy odcinek drogi powiatowej nr 2919 D w miejscowości Modlęcin w Gminie Strzegom.

Wartość całego zadania wyniosła 240 tysięcy, z czego 192 tysiące to środki z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji a 48 tysięcy to wkład własny Gminy Strzegom. Zakres przeprowadzonych prac obejmował: frezowanie nawierzchni, wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno-asfaltowej grubości 4 cm, wykonanie warstwy wiążącej z mieszanki mineralno-asfaltowej grubości 5 cm, wykonanie zjazdów bitumicznych na posesje oraz ścięcie i uzupełnienie poboczy. Odcinek, chodź nieduży, ułatwi życie kierowcom, gdyż podtopiony i zniszczony fragment drogi nastręczał sporych trudności w poruszaniu się pojazdów po szosie – podsumowuje inwestycję Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta. W tym roku wyjątkowo dużo dróg powiatowych udało się wyremontować we wsi Modlęcin. Nie tak dawno, bo w październiku, oddaliśmy 1,5 kilometrowy odcinek drogi, tzw. Modlęcina Małego, o wartości 298 700 zł. brutto sfinansowanego ze środków własnych powiatu. Obecnie oddane 0.5 km drogi 2919 D to kontynuacja wyremontowanego, również 0,5 km odcinka, w ubiegłym roku. Podsumowując, w Modlęcinie wykonano w 2012 i 2013 r. 2,5 km dróg powiatowych wraz z oczyszczeniem poboczy i wykonaniem wjazdów na posesje. Cieszy nas niezmiernie, że na realizację tego zadania pozyskaliśmy 80% środków z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji – mówi Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu.

Wykonawcą prac była firma Bisek – asfalt z Kostomłotów.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy