Nowe chodniki w Gminie Jaworzyna Śląska
(15.11.2013)

W ostatnich miesiącach nowych ciągów pieszych doczekali się mieszkańcy Gminy Strzegom oraz Gminy Wiejskiej Świdnica. Teraz przyszedł czas na mieszkańców miejscowości Pasieczna i Czechy w Gminie Jaworzyna Śląska. 12 listopada oficjalnie oddano do użytku dwa chodniki.

Jeden, we wsi Pasieczna, o powierzchni prawie 1700 m2 , drugi w miejscowości Czechy, o powierzchni ponad 760 m2. Przy okazji prac poszerzono i wyremontowano nawierzchnię skrzyżowań i zatok autobusowych oraz namalowano nowe pasy dla pieszych. To kolejny przykład bardzo dobrej współpracy powiatu i gminy przy inwestycjach drogowych i z pewnością nie ostatni. Na przyszły rok planujemy przeprowadzić kolejne remonty chodników w Gminie Jaworzyna Śląska, tym razem renowacji doczekają się ciągi piesze wzdłuż dróg powiatowych nr 2913D i 2911D w miejscowości Milikowice. Dlatego dziękuję Burmistrzowi, Zastępcy Burmistrza oraz całej Radzie Gminy za pomoc i współpracę – podsumowuje Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu. Warto dodać, że fundusze na inwestycję władze gminy pozyskały z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działanie „Odnowa i rozwój wsi”. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w inwestycję oraz mam nadzieję, że w równie licznym gronie spotkamy się przy okazji kolejnego odbioru w Jaworzynie Śląskiej – żartował Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

Wartość prac wyniosła 833 tysiące złotych i wykonała je Firma Drogowa Budroad Świdnica.
W odbiorze uczestniczyli: Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu, Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska, Dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego Marek Olesiński wraz z pracownikiem służby. Gminę Jaworzyna Śląska reprezentowali Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, Zastępca Burmistrza Marek Zawisza, Zofia Gruszecka Sołtys Pasiecznej, Jerzy Rzezała Sołtys wsi Czechy, przedstawiciel Radny Gminy Jaworzyna Śląska oraz wykonawcy.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy