II Powiatowa Konferencja „Wyjść z Cienia”
(31.10.2013)

Kierując się potrzebą zwrócenia uwagi na problemy zdrowia psychicznego, w trosce o zapewnienie pomocy i wsparcia osobom, które borykają się z zaburzeniami bądź chorobą psychiczną Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska zaprasza na II POWIATOWĄ KONFERENCJĘ „Wyjść z cienia”, która odbędzie się w dniu 6 listopada 2013 r. w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy w godzinach 10.00-13.00 .

II Konferencja „Wyjść z cienia” ma charakter otwarty i adresowana jest do wszystkich zainteresowanych osób, szczególnie gorąco zapraszamy rodziców, opiekunów oraz przedstawicieli oświaty, sądownictwa, policji, ochrony zdrowia, którym nie jest obojętny los dzieci i młodzieży. Intencją organizatorów konferencji jest poruszenie zagadnień, często ukrywanych przed społecznością lokalną, wyczulenie na brak zrozumienia i pomoc w szukaniu wsparcia, szczególnie jeżeli chodzi o przemoc seksualną. Uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się m.in. z tak często spotykanym zjawiskiem jak anoreksja, bulimia oraz kompulsywne objadanie się. W ciekawy sposób zostanie przedstawiony świat dziecka doznającego przemocy seksualnej. W ramach konferencji przewiduje się wykłady:

1. „Jak wchodzimy w cień” – Stefania Raducka-Gazda psycholog kliniczny

2. „Czym jest anoreksja i bulimia?” – Dorota Werner psychoterapeuta, seksuolog

3. „Świat w oczach dziecka” – Dorota Werner psychoterapeuta, seksuolog

oraz wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Szczęśliwe chwile z moją rodziną”.
Licząc na zainteresowanie przytoczonymi tematami wyrażam nadzieję, że zaszczycicie Państwo organizatorów swoją obecnością.

Organizator II Konferencji „Wyjść z cienia” - Powiat Świdnicki
Współorganizatorzy: Miasto Świdnica, Gmina Świdnica, Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Świdnicy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy, Zespół Szkól Specjalnych w Świdnicy, Stowarzyszenie „Sensus” w Świdnicy, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy.

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych
Starostwa Powiatowego w Świdnicy