Szersza droga i nowy chodnik w Tomkowicach
(31.10.2013)

We wtorek, 20 października, oddano do użytku mieszkańców miejscowości ponad 360 metrów nowego chodnika. To kolejna wspólna inwestycja powiatu i Gminy Strzegom w infrastrukturę drogową powiatu świdnickiego. Wartość zadania opiewała na kwotę ponad 105 tysięcy złotych, z czego 80% pochodziło z budżetu gminy a 20% to środki powiatowe.

Inwestycja polegała na położeniu kostki betonowej oraz odwodnieniu jezdni poprzez montaż studzienek burzowych z przykanalikami do istniejącego kolektora deszczowego. Nowy chodnik to dobra wiadomość dla mieszkańców Tomkowic. W ramach tej inwestycji poszerzyliśmy także jezdnię o 40 cm. co z pewnością upłynni ruch i wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników drogi – podsumowuje inwestycję Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe DROG ART. ze Strzegomia a w odbiorze uczestniczyli: Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu, Zbigniew Suchyta Burmistrz Strzegomia, Marek Olesiński Dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego oraz przedstawiciel wykonawcy i sołtys Tomkowic Andrzej Szczepanik. Zarówno Burmistrz Zbigniew Suchyta, jak również sołtys bardzo dobrze ocenili wykonanie inwestycji. Burmistrz Strzegomia zapowiedział, że to nie koniec inwestycji w Tomkowicach. W przyszłym roku chcielibyśmy dokończyć budowę chodnika w Tomkowicach, co łącznie z oddanym dziś do użytku fragmentem poprawi estetykę oraz znacznie ułatwi mieszkańcom poruszanie się po miejscowości – dodaje Burmistrz Zbigniew Suchyta.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy