Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej
(23.10.2013)

21 października, w siedzibie Sudeckiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej odbył się IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pod nazwą „Twoja Europa”, którego organizatorem było świdnickie koło Ligii Kobiet Polskich a patronat nad konkursem objął poseł do Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz. Do konkursu zgłosiło się 7 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu świdnickiego.

Uczniowie rozwiązywali test pisemny i odpowiadali na pytania przygotowane przez członkinie świdnickiego koła Ligi Kobiet Polskich. W jury zasiedli przedstawiciel powiatu świdnickiego Wicestarosta Alicja Synowska, Agnieszka Depko-Osipowicz z Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, Jan Dzięcielski przedstawiciel europosła Jacka Protasiewicza oraz Anna Koch członkini Ligi Kobiet Polskich. Pomimo upływu prawie 9 lat od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej widać, że tematyka unijna jest nadal popularna wśród młodzieży, szczególnie kiedy główną nagrodą jest atrakcyjny wyjazd do europarlamentu – komentuje Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska. Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 3 w Świdnicy, w składzie: Anna Cicha, Karolina Kowalska i Adrian Stopa. II miejsce zajęli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach: Mateusz Długosz, Agnieszka Mikołajczyk i Marcin Gawroński. Na III miejscu uplasowali się: Piotr Halczuk, Rafał Halczuk i Michał Szklarz z Zespołu Szkół Budowlano – Elektrycznych.

Nagrody w konkursie ufundowali: europoseł Jacek Protasiewicz, Nadleśnictwo Świdnica, Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy