Kolejna droga powiatowa zniszczona przez powódź wyremontowana
(17.10.2013)

15 października odbył się oficjalny odbiór przebudowanej drogi powiatowej nr 2913 D w miejscowości Mokrzeszów (Gmina Wiejska Świdnica). Przebudowa odbyła się w ramach rządowego programu odbudowy dróg zniszczonych na skutek powodzi i podtopień.

Remontowi poddany został ponad kilometrowy odcinek drogi a zakres prac obejmował między innymi: frezowanie istniejącej nawierzchni, wykonanie warstwy wiążącej, wykonanie warstwy ścieralnej, ścinka poboczy, oczyszczenie i pogłębienie rowów, umocnienie skarp płytami ażurowymi, oczyszczenie przepustów, wykonanie przepustu pod zjazdem na drogę gminną wraz ze ściankami czołowymi oraz przebudowę studni rewizyjnej. Koszt prac to przeszło 150 tysięcy złotych, jednak pozyskaliśmy na ten cel środki ministerialnie w kwocie 121 tysięcy złotych, co stanowiło 80% kosztów całej inwestycji – wyjaśnia Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu. Remontowana droga zniszczona była przez żywioł, który nawiedził powiat w roku 2010. W odbiorze uczestniczyli Dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego Marek Olesiński, przedstawiciele wykonawcy, czyli Świdnickiego Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów oraz mieszkańcy Mokrzeszowa.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy