Przebudowa drogi powiatowej nr 2920 D od miejscowości Modlęcin
do drogi krajowej nr 5

(16.10.2013)

15 października oddano do użytku kolejny odcinek drogi powiatowej wyremontowanej w całości ze środków własnych powiatu. Tym razem przebudowy doczekał się 1,5 km odcinek drogi powiatowej nr 2920 D od miejscowości Modlęcin do drogi krajowej nr 5. Zakres przeprowadzonych prac obejmował: wyrównanie istniejącej nawierzchni mieszanką emulsyjną na zimno, zamknięcie i uszczelnienie nawierzchni, poprzez wykonanie pojedynczego powierzchniowego utrwalenia.

Podczas prac zastosowano ciekawe rozwiązanie technologiczne, które polegało na zastosowanie BITUFALTU, czyli nawierzchni z mieszanek mineralno-emulsyjnych wytwarzanych i wbudowywanych na zimno. Mieszanki mineralno- emulsyjne stanowią idealną, tańszą alternatywę dla mas na gorąco przy wykonywaniu dróg o niższej kategorii np.: mało uczęszczane drogi powiatowe, drogi gminne, ulice osiedlowe, dojazdy do pól. Ta technologia remontu jest znacznie tańsza od tradycyjnie stosowanej. Zastosowaliśmy ją w tym wypadku, gdyż droga ta nie będzie przeznaczona jako tzw. korytarz dla transportu ciężkiego - wyjaśnia Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego. Z nowej inwestycji zadowoleni są także mieszkańcy Modlęcina oraz władze Gminy Strzegom. Cieszymy się, że remont udało się przeprowadzić jeszcze w tym roku. To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców miejscowości - dodaje Zastępca Burmistrza Strzegomia Wiesław Witkowski. W odbiorze, oprócz przedstawicieli powiatu świdnickiego i Gminy Strzegom, uczestniczyli także Dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego Marek Olesiński oraz przedstawiciel Rady Sołeckiej i Sołtys Modlęcina Krystyna Gielata. Wykonawcą inwestycji była firma Bitunowa z Warszawa a koszt prac wyniósł prawie 300 tysięcy złotych.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy