Niesamowite występy i imponująca frekwencja na III Festiwalu Subkultur
(07.10.2013)

To była najlepsza edycja Festiwalu Subkultur po względem ilości uczestników, poziomu występów i frekwencji na widowni. Wystąpiło aż 10 zespołów (jeden - Miazga - nie stawił się na festiwalu). Poziom był niezwykle wysoki. Część zespołów musiała bisować jeszcze w części konkursowej, ponieważ domagała się tego publiczność. Koncert zapoczątkował mocnym metalowym uderzeniem VEXING QUESTION. W klimaty hip-hopowe wprowadziły grupy DEEP SOUND PROJECT, SCROOL & DISH, SADAM/BUDZEL.

Rockowym kunsztem wykazały się: BRAIN WAVES, L4, STIKER, GONZO SKŁAD. Najmocniejsze rockowe brzmienie zaprezentował zespół GUYS OF DESTRUCTION. Nie zabrakło również klimatów punkowych, w które wprowadził ANAL FRONT. Publiczności przybywało z każdą minutą, aż aula LO wypełniła się po brzegi. Gwiazdą wieczoru, na którą wszyscy czekali był NATURAL DREAD KILLAZ. Koncert trzech chłopaków z dredami poderwał publiczność z krzeseł. Dobra zabawa przy NDK trwała ponad godzinę. Po niesamowitym występie jury w składzie: posłanka na Sejm RP Monika Wielichowska, Zuchman oraz przedstawiciel zespołu Natural Dread Killaz zdecydowali ogłosili zwycięzców. I miejsce zajął zespół STRIKER w składzie Damian Świędrych, Radosław Piechociński, Grzegorz Zwoliński, Mariusz Quentin), II miejsce - GUYS OF DESTRUCTION (Adam Liszcz, Michał Prusaczyk, Bartek Licheński, Mateusz Matelski, Tomasz Nowaczyk), a III miejsce - ANAL FRONT (Jacek Jaskuła, Paweł Kluba, Łukasz Pacholewski, Robert Zawalski, Rafał Sordyl, Alicja Wielgi). Nagrody w kwocie 1500 zł, 2x500 zł i wyróżnienia wręczyła posłanka Monika Wielichowska, pomysłodawca festiwalu Tomasz Marczak oraz Natural Dread Killaz. Nie zabrakło wybuchów radości, spontanicznych wypowiedzi, szczerych gratulacji składanych przez inne ekipy i ogromnych oklasków publiczności. Publiczność długo nie opuszczała festiwalu. Okazało się, że muzycy z NATURAL DREAD KILLAZ mają w sobie bardzo dużo pozytywnej energii i dlatego cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania fanów i chętnie pozowali do zdjęć. To była niezwykła edycja Festiwalu Subkultur. To był magiczny Festiwal Subkultur - dodał Tomasz Marczak - Rekordowa liczba zespołów, niesamowity poziom i rewelacyjna frekwencja. Gratuluję zwycięzcom, pozostałym życzę powodzenia w następnych edycjach festiwalu. Dziękuję Pani Poseł Monice Wielichowskiej, Burmistrzowi Strzegomia Zbigniewowi Suchycie, Zuchmanowi, zespołowi Natural Dread Killaz, nauczycielom i pracownikom LO za organizację tego niezwykłego koncertu. Dziękuję również młodzieży, która wczorajszego wieczoru bawiła się Niesamowicie. Udowadniacie, że warto takie wydarzenia robić w Strzegomiu.

Partnerami Festiwalu Subkultur byli: w ramach projektu "Organizacja imprez kulturalnych na terenie Miasta i Gminy Strzegom" - Burmistrz Strzegomia Z. Suchyta, TPD oddz. w Strzegomiu, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Strzegomiu, Strzegomskie Centrum Kultury. Festiwal Subkultur objęła honorowym patronatem posłanka na Sejm RP Monika Wielichowska.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu