Szersza droga i nowy chodnik w Żelazowie
(02.10.2013)

1 października oddano do użytku kolejny etap inwestycji polegającej na przebudowie chodnika oraz poszerzeniu drogi biegnącej przez miejscowość Żelazów (Gmina Strzegom). Był to drugi etap inwestycji, która rozpoczęła się w roku ubiegłym i w ramach, której przebudowano ponad 200 metrów chodnika.

Ty razem przebudowano prawie 170 metrów ciągu pieszego. Wykonawcą inwestycji była firma P.P.H.U. Drog Art. ze Strzegomia, a wartość całego zadania wyniosła przeszło 92 tysiące złotych. Powiat pokrył 20% kosztów ze swojego budżetu, natomiast Gmina Strzegom dofinansowała 80% wartości przetargowej zadania. Oprócz poszerzenia drogi i wybudowania nowego chodnika wybudowano także nową rampę dla pasażerów pobliskiego przystanku, ułożono kolektor deszczowy oraz wykonano odwodnienie poprzez montaż studzienek burzowych do nowego kolektora. Cieszymy się razem z mieszkańcami Żelazowa także z tego, że przy pracach inwestor zatrudnił mieszkańców miejscowości – dodają przedstawiciele Gminy Strzegom. W odbiorze inwestycji uczestniczyli: Etatowy Członek Zarządu Sabina Cebula, Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, Radna Miejska ze Strzegomia Aneta Wiklińska, sołtys Sebastian Czerniawski, Dyrektor SDPŚ Marek Olesiński wraz z pracownikiem Marią Bajerską, pracownicy Urzędu Miejskiego w Strzegomiu oraz wykonawca całej inwestycji.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy