Teksty strzegomskich licealistów wydane w książce
(02.10.2013)

Miło nam poinformować, że zróżnicowane gatunkowo prace literackie dziewięciorga uczniów (w tym jednej tegorocznej absolwentki) Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu ukazały się w postaci książki pokonkursowej "Opowieści o świdnickim nietoperzu…". Na barwną książkę, bogato zdobioną pracami plastycznymi młodszych laureatów (z przedszkoli i szkół podstawowych) konkursu plastycznego, składa się 29 prac autorskich nagrodzonych w trzech grupach wiekowych.

Jury czyli przedstawiciele organizatorów konkursu, a zatem: Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Świdnicy, Nadleśnictwo w Świdnicy oraz Firma MacDonald`s, postanowiło nagrodzić 1 osobę dorosłą, 8 uczniów gimnazjów oraz 18 reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych, z których połowę stanowią uczniowie strzegomskiego LO. Tytuły laureata zdobyli: Paweł Bajda (z kl. IIc) - autor tekstu "Niesamowita wyprawa", Krzysztof Cabanek (z kl. IIc) - autor opowiadania "O czym myśli nietoperz…", Katarzyna Dacko (z kl. IIc) - autorka opowiadania o tematyce fantastycznej "Nareszcie u siebie". Laureatami zostali też: Dominika Dopart (z kl. IIc) za pracę "O świdnickim nietoperzu", Klaudia Gawryszewska (z kl. IIb) za "Legendę o nietoperzu czyli nocnym ssaku", Krzysztof Idczak (z kl. IIc) za tekst "Życie w (nie)zgodzie", Paweł Leśnicki (z kl. IIc) za "Podanie o Jaskini Niedźwiedziej i świdnickim nietoperzu-Batmanie", Karolina Nayda (z kl. IIb) za opowiadanie "Nietoperz meloman" oraz Sandra Taranek (obecnie absolwentka naszego LO) za tekst "Nie bój się nietoperza". Opiekę nad nagrodzonymi sprawowała pani Małgorzata Kucharska. Pozostali laureaci są uczniami szkół ponadgminazjalnych powiatu świdnickiego oraz dzierżoniowskiego. Autorskie historie zostały zebrane i wydrukowane dzięki staraniom Nadleśnictwa w Świdnicy. Z pewnością jest to cenna pamiątka i wspaniała nagroda, która motywuje do brania udziału w innych konkursach. Serdecznie gratulujemy.

Daria Koralewska
Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu