Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty "Być mamą"
(12.09.2013)

Organizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy zajęcia, skierowane są do mam najmłodszych dzieci (do ukończenia przez nie 1. roku życia).

Udział w warsztatach daje możliwość zyskania większego spokoju i świadomości własnych kompetencji w kontakcie z dzieckiem. W tym pierwszym roku rozstanie mamy z dzieckiem jest bardzo trudne dla obu stron, dlatego mamy, mogą uczestniczyć w warsztacie razem ze swoimi maluszkami.

Tematy poruszane podczas spotkań:

• rozwój i potrzeby dziecka od jego urodzenia do 3. roku życia,

• wychowywanie dziecka: stawianie granic, radzenie sobie z emocjami, zachęcanie dziecka do samodzielności, pochwały, kary a konsekwencje,

• rodzic w relacji z dzieckiem: obserwowanie zachowań dziecka, wysyłanych przez nie sygnałów i lepsze ich zrozumienie,

• nawiązanie kontaktu z innymi mamami i wymiana z nimi doświadczeń.

UDZIAŁ W WARSZTACIE JEST BEZPŁATNY
(Czas trwania: 6 spotkań po 2h;
Planowany termin rozpoczęcia: 26 września 2013)

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić Formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie internetowej lub w siedzibie PCPR) i dostarczyć go do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie osobiście lub drogą mailową do 20 września 2013 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Wałbrzyska 15, 58-100 Świdnica