Nowe chodniki w Gminie Świdnica i Gminie Strzegom
(04.09.2013)

3 września oddano do użytku nowe chodniki w gminach Strzegom i Świdnica. Z nowych inwestycji cieszyć się będą mieszkańcy Pszenna, Goczałkowa i Stanowic. W Pszennie renowacji poddany został chodnik przy ul. Nadbrzeżnej o łącznej powierzchni prawie 240 m 2. Całość inwestycji, przy współfinansowaniu Gminy Wiejskiej Świdnica, opiewała na kwotę 43 tys. złotych.

Chodnik wykonany został przez firmę Bud – Bruk z Pastuchowa. W odbiorze uczestniczyli Sołtys wsi Ryszard Szczepanik, Bartosz Strózik reprezentujący Urząd Gminy oraz Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu i Marek Olesiński ze Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

Nowych ciągów pieszych doczekali się także mieszkańcy ul. Bocznej w Goczałkowie i ul. Strzegomskiej w Stanowicach. Obie inwestycje za łączną kwotę 57 tys. złotych przeprowadziło Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe DROG ART ze Strzegomia. Odcinek w Goczałkowie, chodź niedługi, bo tylko 74 metrowy, znacznie ułatwi i poprawi jakość życia mieszkańców, którzy przy pomocy Sołtysa Stefana Dudyka i radnego Józefa Staraka bardzo zabiegali, aby ten chodnik powstał, prowadzi on bowiem do przystanku autobusowego – mówi Sabin Cebula. Natomiast chodnik, a właściwie plac, w Stanowicach,  bardzo dobrze komponuje się z  nowo wyremontowaną  przez gminę świetlicą. Przede wszystkim zaś stanowić będzie bezpieczne przejście dla mieszkańców korzystających ze świetlicy i przystanku autobusowego. Obie inwestycje przeprowadziły wspólnie gminy i powiat świdnicki. Planując inwestycje staramy się współpracować z gminami, które oprócz partycypacji finansowej, doskonale wiedzą co i gdzie remontować aby remont i cała inwestycja w jak największym stopniu służyła lokalnej społeczności.. Tak właśnie było i w tym przypadku – podsumowuje Etatowy Członek Zarządu Sabina Cebula.

W obu odbiorach na terenie Gminy Strzegom brali udział inspektor Monika  Cieśla i inspektor Paweł  Marchlewski z Urzędu Miasta w Strzegomiu, Sołtys Stanowic Zdzisława Dmytrarz oraz Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządy i Dyrektor SDPŚ Marek Olesiński.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy