Nagrody dla najzdolniejszych
(03.09.2013)

Wczoraj rozpoczął się nowy rok szkolny, jednak to dopiero dzisiaj nagrodzono najlepszych i najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu świdnickiego, którzy w zeszłym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki. Na krótkiej uroczystości, która odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy wręczono nagrody pieniężne dla najlepszych maturzystów, sportowców oraz olimpijczyków olimpiad przedmiotowych.

Łącznie nagrodzono: 28 maturzystów, 68 uczniów, którzy reprezentowali szkołę i powiat w konkursach i olimpiadach przedmiotowych oraz 58 sportowców. Na nagrody Zarząd Powiatu przeznaczył w tym roku kwotę 67 700 złotych. Nim jednak nagrodzono najzdolniejszych uczniów zebranych gości powitał tegoroczny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek, który wraz ze swoją pierwszą trenerką Jolantą Kumor zachęcał zgromadzoną młodzież do rozwijana swoich pasji oraz ciężkiej pracy, która w przyszłości może zaowocować tak wielkim sukcesem. Nagrody wręczyli Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa, Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska, Przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania Rady Powiatu Władysław Gołębiowski oraz Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego Stanisław Szelewa.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy