Wspólny projekt
(29.08.2013)

W terminie 05-08.09.2013 r. na terenie Powiatu Świdnickiego będzie realizowany projekt ”Polsko-niemieckie spotkanie partnerskie w Powiecie Świdnickim”, ramach którego odbędzie się konferencja partnerska w  Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego oraz promocja produktów lokalnych pochodzących z regionu Bergstraße w Rynku Świdnickim.

Projekt tematycznie nawiązuje do jubileuszu 75lecia powiatu partnerskiego Bergstraße i prowadzonej od 12 lat współpracy partnerskiej. Podczas konferencji zaplanowano wkłady nt. historii oraz współpracy powiatów i stowarzyszeń partnerskich, prezentacje laureatów XI Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego oraz otwarcie wystawy fotografii poświęconej motywom krajobrazowym Bergstraße. Natomiast na wspólnym stoisku powiatów partnerskich będzie można spróbować produktów producentów lokalnych.

Do udziału w projekcie zaproszeni zostali przedstawiciele stowarzyszeń pszczelarskich oraz ziołolecznictwa, realizując tym samym założenia umowy partnerskiej w zakresie zadań skoncentrowanych na ochronie zdrowia.

Projekt uzyskał dofinansowanie Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w Warszawie.