Wyjątkowi Goście na Sesji Rady Powiatu
(29.08.2013)

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu gościliśmy wyjątkowych mieszkańców naszego powiatu Panią Weronikę Wróbel - II Wicemiss Polski, Miss Publiczności i Miss Internetu, Panią Jolantę Kumor- wieloletnia trenerka Pawła Fajdka i Mistrza Świata w rzucie młotem- Pawła Fajdka.

Weronika startowała w I Wyborach Miss na wózku organizowanych przez Fundację Jedyna Taka. Jest uczennicą Technikum Ekonomicznego we Wrocławiu, w przyszłości zamierza studiować, ale marzy jej się także praca modelki. Z pasją uprawa sport. Zajęła I miejsce w kategorii juniorskiej i II w seniorskiej w Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów. Działa społecznie – odwiedza dom samotnej matki i dom dziecka, w internacie szkolnym jest przewodniczącą. – Startuję w konkursie i dla siebie, i dla innych kobiet. Chce pokazać, że mamy prawo do tego wszystkiego, co i zdrowe dziewczyny – mówi świdniczanka.

Paweł Fajdek już pierwszym rzutem na odległość 81,97 metra zapewnił sobie zwycięstwo w Mistrzostwach Świata w Moskwie. Przypomnijmy, że Paweł Fajdek to także między innymi Mistrz Polski z 2012 roku z Bielska – Białej oraz Młodzieżowy Mistrz Europy z Ostrawy z 2011 roku. Paweł Fajdek został także uhonorowany Orłem Powiatu w 2012 roku. To specjalna nagroda przyznawana wybitnym osobom z powiatu świdnickiego.

Podczas wzruszającej uroczystości w krótkiej prezentacji Starosta Zygmunt Worsa przybliżył rozwój i najważniejsze osiągnięcia naszych Gości. Pani Alicja Synowska Wicestarosta Powiatu i Pan Krzysztof Sołtys Przewodniczący Rady Powiatu w imieniu Zarządu i Wszystkich Radnych pogratulowali dotychczasowych sukcesów oraz złożyli życzenia powodzenia, wytrwałości i dużo zdrowia.

Serdecznie Gratulujemy Naszym Gościom!