Wyjątkowe Podziękowania!
(29.08.2013)

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Świdnickiego odbyła się szczególna uroczystość. Radni naszego powiatu, na czele z Panem Zygmuntem Worsą Starostą Świdnickim, Panią Alicją Synowską Wicestarostą Świdnicką, Panem Krzysztofem Sołtysem Przewodniczącym Rady Powiatu oraz Panią Beatą Galewską Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy, złożyli podziękowania i wyrazy uznania zawodowym rodzinom zastępczym o najdłuższym stażu pracy działającym na terenie naszego powiatu.

W Powiecie Świdnickim obecnie funkcjonuje 173 rodzin zastępczych , w których przebywa łącznie 266 dzieci. Dzieci, które w swoim krótkim życiu niejednokrotnie doświadczyły traumatycznych przeżyć. To właśnie w rodzinach zastępczych odnajdują spokój, bezpieczeństwo i rodzinne ciepło.

Ważnym ogniwem w systemie rodzinnej opieki zastępczej są zawodowe rodzinny zastępcze. W naszym powiecie jest 16 takich rodzin. Jak istotną pełnią oni rolę świadczy liczba dzieci, przebywających w tej formie opieki na przestrzeni tylko 1, 5 roku. We wszystkich zawodowych rodzinach od stycznia 2012 do sierpnia br. przebywało 91 dzieci. To niemalże dwa domy dziecka.

Pełnienie funkcji rodziny zastępczej wiąże się z ogromną odpowiedzialnością
i poświęceniem. Dlatego też doceniając trud pracy i zaangażowanie osób tworzących te rodziny jeszcze raz serdecznie dziękujemy zawodowym rodzinom zastępczym, które od co najmniej 5 lat pełnią swoja funkcję.

Są nimi Państwo:

• Ewa i Roman Żyłka -11 lat