TARGI "ZDROWIE MA SMAK"
6 - 7 września 2013 r. ŚWIDNICKI RYNEK

(27.08.2013)

Już po raz siódmy w miesiącu wrześniu Powiat Świdnicki organizuje targi zdrowej żywności i produktu regionalnego, w których uczestniczyć będą wystawcy z różnych stron Polski oraz po raz pierwszy goście z Czech zaproszeni w ramach realizacji projektu "Zdrowie ma smak. Produkty polsko-czeskiego pogranicza".

Będzie można skosztować i nabyć różnego rodzaju produkty z gospodarstw ekologicznych i żywność produkowaną metodami tradycyjnymi bez konserwantów m.in. miody, owoce i warzywa, zioła i przyprawy świata, przetwory owocowo-warzywne, pieczywa na zakwasie, sery kozie, krowie i owcze, wędliny, wody mineralne z uzdrowiska Szczawno Zdrój, oleje tłoczone na zimno, makaron bio, jaja kur zielononóżek, piwa, wina, nalewki i miody pitne oraz oryginalne produkty greckie.

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się szczególnie drugi dzień targów, gdzie organizatorzy przygotowali dla Państwa liczne imprezy towarzyszące.

Jak co roku zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji specjalistycznych, które odbywać się będą w dniu 7 .09.2013 r. w godz. 9.00 - 14.00 w holu Teatru Miejskiego w Świdnicy. Będzie można m.in. wykonać USG tarczycy i EKG serca, zbadać ostrość swojego wzroku, czy sprawdzić na ile niebezpieczne są znamiona występujące na naszym ciele.
Szczególnie dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w przygotowanych przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy konkurencjach sportowo-rekreacyjnych takich jak: kręgle amatorskie, hokej uliczny, rzuty ringo, rzuty woreczkami do celu, rzut lotką do tarczy, strzały piłką na bramkę.

Zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z porad instruktora Nornic Walkingu.

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy przygotowali dla dzieci i młodzież konkursy z zakresu profilaktyki zdrowotnej oraz pokazy prawidłowego szczotkowania zębów.

Bardzo serdecznie zapraszamy o godz. 11.30 do teatru Miejskiego na bardzo ciekawy wykład Pana Profesora Bogdana Kędzi z Poznania na temat "Terapia produktami pszczelimi".

Gościć też będziemy w dniu 6.09.2013 r. dziecięcy zespół folklorystyczny "Barunka" z Czech, który zaprezentuje swoje umiejętności w świdnickim rynku.

Tegoroczne targi zorganizowana zostaną w ramach mikroprojektu pn. "Zdrowie ma smak. Produkty regionalne polsko - czeskiego pogranicza", którego głównym celem jest zwiększenie wiedzy mieszkańców polsko - czeskiego pogranicza w zakresie zasad racjonalnego odżywiania i zrównoważonej diety oraz propagowania idei tzw. zdrowej żywności. Powiat Świdnicki na realizację ww. projektu uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 11 525,15 euro oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013. Łączna wartość projektu 13 559,00 euro.

Wszystkie szczegóły zapowiadających się wyjątkowo atrakcyjnie targów znajdziecie Państwo na plakatach, w prasie i telewizji lokalnej. Serdecznie zapraszamy.