Partnerska wizyta na Kaszubach
(11.07.2013)

W dniach 5 – 7 lipca delegacja powiatu świdnickiego przebywała w partnerskim powiecie kartuskim na X Biesiadzie Kaszubskiej. Obok powiatu świdnickiego na zaproszenie Starosty Kartuskiego Janiny Kwiecień na Kaszuby przybyli także partnerzy z powiatu łowickiego i tatrzańskiego. Tegoroczne Dni Powiatu Kartuskiego odbywały się w Sierakowicach.

Podczas Biesiady można było obejrzeć występy zespołów folklorystycznych z Kaszub, Łowicza oraz posłuchać góralskiej kapeli, wieczorem zaś pobawić się przy muzyce na żywo. Była to także doskonała okazja do zapoznania się z ofertą organizacji pozarządowych oraz poddać się darmowemu badaniu wzroku. Delegacji z powiatu świdnickiego przewodniczył Radny Powiatowy Wojciech Latuszek.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy