Wizyta studyjna rodzin zastępczych z powiatu kartuskiego
(11.07.2013)

W pierwszym tygodniu lipca zawitały do naszego powiatu zawodowe rodziny zastępcze partnerskiego powiatu kartuskiego. Dzięki zaangażowaniu zawodowych rodzin zastępczych naszego powiatu, rodziny z tak oddalonych punktów na mapie naszego kraju, mogły spotkać się i wspólnie wymienić doświadczenia. Dla dzieci zorganizowano w tym czasie liczne gry i zabawy.

Słynne powiedzenie mówi "przez żołądek do serca" więc wszyscy, wspólnie, przy jednym ognisku mogli upiec pyszne kiełbaski. Udana integracja zaowocowała w następnych dniach wspólnymi rozgrywkami gry w kręgle i wspaniałą zabawą. Aby przybliżyć rodzinom zastępczym piękno naszych okolic przygotowaliśmy dla nich szereg atrakcji. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie miasta Świdnica: pięknego świdnickiego Rynku, Wieży Ratuszowej czy Kościoła Pokoju. Na lekcję edukacyjno - ekologiczną w jaskini nietoperzy zaprosiło nas Nadleśnictwo Świdnica.

Duże wrażenie wywarły na zwiedzających Sztolnie Walimskie oraz imponująca rozmiarem tama w Zagórzu. Dla wzmocnienia emocji i doznań estetycznych udaliśmy się wraz z rodzinami na zwiedzanie przepięknego Zamku Książ i jego okolic. Dla najmłodszych członków rodzin - dzieci, przygotowaliśmy wyjazd do Parku Linowego w Jedlinie Zdroju. Tam dzielnie, z niemałą uciechą pokonywały kolejne etapy ścieżek i zjeżdżały na torze saneczkowym. Wszyscy wzięli również udział w warsztatach edukacyjno - integracyjnych z Panią Sylwią Łabą - Brennholt - psychologiem rodzin zastępczych.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie