Wyróżnienie dla projektu
(25.06.2013)

Projekt "Razem przeciw krzywdzeniu małych dzieci" realizowany przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy we współpracy ze Stowarzyszeniem ADESSE został wytypowany do zaprezentowania na VI Ogólnopolskiej Konferencji Profilaktyka krzywdzenia Małych Dzieci.

Konferencja odbyła się 21 czerwca br. w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jej celem było zaprezentowanie najnowszych metod ochrony najmłodszych dzieci przed krzywdzeniem. Organizatorem była Fundacja Dzieci Niczyje. Stałym partnerem konferencji jest Urząd m. st. Warszawy. W 2010 r. po raz pierwszy w organizację konferencji włączył się także Zakład Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego kształcący przyszłych specjalistów w dziedzinie zdrowia publicznego, pielęgniarstwa i położnictwa. Jednodniowa konferencja skierowana jest do profesjonalistów mających w swojej pracy kontakt z małymi dziećmi i ich rodzicami (m.in. pielęgniarek, położnych, lekarzy, pracowników socjalnych, psychologów, pracowników żłobków i przedszkoli, przedstawicieli władz lokalnych). Prelegentami w czasie konferencji byli uznani eksperci zarówno z Polski jak i zagranicy. Konferencja co roku składa się z sesji plenarnych oraz tematycznych warsztatów równoległych. Wykłady i seminaria cieszą się wysokim zainteresowaniem (ponad 400 uczestników każdego roku) i zbierają bardzo pozytywne oceny od uczestników. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie.

Cieszymy się, że nasze lokalne działania są dostrzegane i stanowią dobrą praktykę dla innych jednostek.

Małgorzata Chodyniecka
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie