Matematycy ze Świdnicy najlepsi
(18.06.2013)

W dniach 06, 07 czerwca 2013 roku odbył się w ILO w Łowiczu III Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny, w ramach współpracy między powiatami: łowickim, świdnickim, kartuskim i tatrzańskim. Nasz powiat reprezentowała drużyna w składzie: Damian Fafuła - I LO (opiekun A. Majewska), Anna Lasak, Bartosz Berezak i Grzegorz Malczewski - uczniowie II LO (opiekun A. Grymek).

Pierwszego dnia rozwiązywano zadania indywidualnie, a 07 czerwca drużynowo. Nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie, w klasyfikacji generalnej świdnicka drużyna zajęła pierwsze miejsce. W klasyfikacji indywidualnej też nie mieli sobie równych, uczeń I LO Damian Fafuła zajął 1. miejsce, a 2. Miejsce - Anna Lasak, uczennica II LO. Organizatorzy przygotowali dużo atrakcji. Uczniowie oprócz zmagań konkursowych mieli okazję zwiedzić Łowicz i jego najbliższe okolice. Ten sukces zawdzięczamy m.in. wspaniałej współpracy uczniów I LO i II LO, którzy tworzyli wyjątkową drużynę.

Serdecznie gratulujemy.