Forum Zawodowe Branży Ekonomicznej
(06.06.2013)

W wtorek 28 maja br. miało miejsce niecodzienne wydarzenie - Ekonomiczna Gra Terenowa. Gra była jednym z elementów Forum Zawodowego Branży Ekonomicznej organizowanego w Zespole Szkół w ramach projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II", którego celem było upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy ekonomicznej. W przygotowanie imprezy włączył się Urząd Miejski i Bank Zachodni WBK. Grę poprzedziły prelekcje przedsiębiorców: Pani Izy Martyn - FM Group Polska i Piotra Giedrojcia - Kierownika Okręgu OVB Holding AG.

Do udziału zostali zaproszeni uczniowie z 4 dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodzie technik ekonomista: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sycowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnyh w Oleśnicy, Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy i Zespół Szkół w Strzegomiu. Na uczestników, dowiezionych specjalnie zamówionymi autokarami z miejsca zamieszkania do naszego miasta, czekało wiele atrakcji. Gra rozpoczęła się w auli Zespołu Szkół, gdzie uczestnicy i opiekunowie zostali zapoznani z zasadami gry. Następnie, drogą losowania, odbył się podział na drużyny 15 osobowe. Uczniowie musieli wcieli się w młodych przedsiębiorców, którzy na terenie Strzegomia planują prowadzić działalność gospodarczą. Zespoły 10 osobowe wyposażone w mapy, kalkulatory i karty z treścią zadania wyruszyły w teren. Mapy miały za zadanie pomóc w odnalezieniu siedmiu punktów, na których czekali uczniowie kl. 2 TE. Na pięciu punktach uczestnicy musieli zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami z wiedzy ekonomicznej. Dodatkową atrakcją były dwa punkty umiejscowione w Urzędzie Miejskim i w Banku Zachodnim WBK. W Urzędzie gracze mieli za zadanie zarejestrować działalność gospodarczą. Młodzi przedsiębiorcy musieli wyszukać w Polskiej Klasyfikacji Działalności odpowiednie kody, które najlepiej opisywały planowaną działalność gospodarczą a następnie wypełnić wniosek CEIDG. W Banku Zachodnim wypełniali polecenie przelewu. Natomiast pozostałe 5 osobowe zespoły zostały w szkole i musiały zaplanować działania marketingowe dla nowo rejestrowanej firmy, wymyśleć slogan reklamowy a także zaprojektować logo i plakat reklamowy. Na zakończenie zabawy na uczestników czekał przygotowany poczęstunek. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych (padający deszcz) bez wątpienia Forum Zawodowe Branży Ekonomicznej można uznać za udane. Organizatorami zabawy byli nauczyciele Zespołu Szkół w Strzegomiu: Agnieszka Oleszko, Ilona Dobrochowska, Renata Dziurla, Monika Kozłowska i Marcin Konieczny.

Zespół Szkół w Strzegomiu