„Kasprowicz” na turnieju petanque
(21.05.2013)

Reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza wystartowała w 21. Otwartych Mistrzostwach Wrocławia w petanque. 19 maja, świdnicka szkoła wystawiła cztery dwuosobowe zespoły, które zmierzyły się z utytułowanymi drużynami z Polski, Niemiec, Słowacji, a nawet Szkocji.

„Gra w bule” to narodowy sport Francuzów, który zdobywa coraz większe rzesze sympatyków, stając się drugą pod względem popularności dyscypliną na świecie (biorąc pod uwagę liczbę graczy). Debiut turniejowy Kasprowiczan (a jednocześnie naszego miasta i powiatu), poprzedzony był treningami odbywającymi się w ramach projektu partnerstwa szkół Comeniusa „Fit body equals fresh brain”. Uczniowie liceum mają także okazję zagrać w petanque w czasie lekcji wychowania fizycznego, a w najbliższych planach jest budowa „bulodromu” – specjalnego placu do gry – na terenie szkoły. Kluby sportowe zrzeszające graczy „w kule” działają m. in. w Jedlinie-Zdroju, Dzierżoniowie, Wałbrzychu i Boguszowie-Gorcach. Ta fascynująca gra, uznawana za sport całego życia, z pewnością zasługuje na promocję również wśród mieszkańców Świdnicy i okolic.

Michał Żabrowski
I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy