Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
(17.05.2013)

16 maja po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną organizowaną przez Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Świdnicy. Uroczystości rozpoczęły się przed budynkiem Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie organizatorzy powitali zgromadzonych gości.

W krótkich słowach prezes stowarzyszenia Ewa Kowalska przypomniała ideę obchodów Dnia Godności oraz zaprosiła wszystkich do przemarszu kolorowym pochodem na Plac Grunwaldzki, gdzie, jak co roku, w niebo poszybowały balony z życzeniami. Miejmy nadzieję, że choć część z nich zostanie zrealizowana. Powiat świdnicki na obchodach reprezentowany był przez Etatowego Członka Zarządu Sabinę Cebulę.

Piotr Dębek
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu